با توجه به اینکه نمرا را در چه محیطی به کار می‌گیرید، ممکن است از کلمات مختلفی برای اشاره به دانش‌جو و مدرس استفاده کنید.

مثلاً ممکن است به جای دانش‌جو بخواهید از کلماتی مثل “دانشجو”، “دانش‌آموز”، “کارآموز”، “زبان‌آموز”، “همکار” و غیره استفاده کنید و یا به جای “استاد” از کلماتی مثل “معلم”، “دبیر”، “مربی” و غیره استفاده کنید.

ما در نمرا تغییر این کلمه را بسیار ساده کرده‌ایم.

فقط کافی‌ست مراحل زیر را طی کنید:

۱- پیش از هر چیز باید یک برنامه ویرایش کد به جز NotePad داشته باشید. (ما NotePad++‎ را پیشنهاد می‌کنیم که از طریق این لینک با حجم کمتر از ۶ مگابایت قابل دانلود است)
اخطار: هرگز این کارها را با NotePad ویندوز انجام ندهید. دلیل فنی: متأسفانه ویندوز یک کاراکتر مخفی ابتدای فایل قرار می‌دهد که این کاراکتر روی سایت شما توابع برنامه‌نویسی را از کار می‌اندازد و سیستم را با مشکل مواجه می‌کند.

۲- فایل farsi.custom.php در پوشه lang را با NotePad++‎ باز کنید.
توجه: ممکن است در ویندوز شما پسوندها مخفی باشند و به جای farsi.custom.php فقط farsi.custom ببینید. مشکلی نیست. منظور ما همان فایل farsi.custom است.
توجه: برای باز کردن این فایل با آن برنامه، می‌توانید ابتدا NotePadd++‎ را باز کنید و سپس فایل farsi.custom.php را به داخل برنامه آن برنامه بکشید و رها کنید.

۳- ابتدای فایل، چنین کدهایی را خواهید دید:

۴- کلمه “دانش‌جو” که با رنگ سبز هایلایت شده است را مثل ما انتخاب کنید و به جای آن، کلمه مورد نظرتان را بنویسید. توجه: کلماتی که به رنگ سبز در سمت راست عکس می‌بینید، فقط چند مثال هستند. (شما را به اشتباه نیندازند)
توجه: مراقب باشید علامت‌های ” در دو طرف این کلمه هرگز پاک نشوند، وگرنه کل سیستم از کار می‌افتد.

۵- در خط ۳ نیز باید کلمه “دانش‌جوی” را پاک کنید و به جای آن کلمه مورد نظرتان را بنویسید. مثلاً به جای آن باید بنویسید “دانش‌آموز”.
توجه: “ی” در انتهای دانش‌جو به این خاطر قرار داده شده است که برخی کلمات ممکن است وقتی کسره می‌گیرند و یا به “ان” می‌چسبند، “ی” میانجی به خود می‌گیرند. مثل همین کلمه دانش‌جو که وقتی به “ان” می‌چسبد با ی میانجی نوشته می‌شود: “دانش‌جویان”. اگر کلمه‌ای که می‌خواهید به جای “دانش‌جو” بنویسید، مانند دانشجو، ی میانجی می‌گیرد، در خط سوم باید یک “ی” انتهای آن کلمه بگذارید. اما اگر مثل کلمه “دانش‌آموز” و “زبان‌آموز” وقتی جمع شود یا کسره بگیرد، “ی” میانجی نمی‌گیرد (“دانش‌آموزان”، “زبان‌آموزان”) در خط ۳ دقیقاً مثل خط ۲ و بدون “ی” بنویسید.

۶- در خط ۴ می‌توانید کلمه “استاد” را به کلمه دلخواه خود تغییر دهید.

۷- برای تغییر پیغام‌هایی که در زیر برگه امتحان نوشته می‌شود، عبارت‌های خطوط ۸ و ۹ و ۱۰ و ۱۱ را تغییر دهید.
توجه: در انتهای هر خط عبارت ‎<br />‎ باید وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.