نمرا این قابلیت را دارد که به طور خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی، کاربر را آموزش دهد و تا پایان یک دوره هدایت کند و حتی با کمک تستا از کاربر آزمون آنلاین گرفته و نهایتاً مدیر سیستم و یا مدرس دوره با بررسی تکالیف و نمرات آزمون‌های کاربر، برای او گواهی‌نامه آنلاین صادر نماید.

http://img.aftab.cc/news/93/academy_license.jpg

نمونه‌ای از این قابلیت در آکادمی آنلاین آفتابگردان به کار گرفته شده است. می‌توانید برای آشنایی با این روال، در دوره‌ی Sublime Text که یک دوره بسیار کوتاه و ارزان‌قیمت است شرکت نمایید: روال ثبت‌نام و انتخاب دوره در صفحه اول آکادمی توضیح داده شده است:

http://academy.aftab.cc

 

برای استفاده از نمرا به عنوان آکادمی آنلاین، روال زیر را طی کنید:

– از بخش «افزودن دوره»، دوره‌ی دلخواهتان را اضافه کنید.

– از پنل مدرسین با نام کاربری و رمز مدرس دوره لاگین کنید.

– از بخش تکالیف، درس مربوط به هر جلسه را به عنوان یک تکلیف تعریف کنید. اگر فایل خاصی باید به دست کاربر برسد، می‌توانید آن‌را روی سایت خود و یا روی یک هاست رایگان مثل picofile.com آپلود کنید و سپس لینک آن‌را در متن تکلیف قرار دهید. سپس تاریخ فعال شدن تکلیف (بر اساس انتخاب دوره توسط دانش‌جو) و مهلت آن‌را مشخص کنید.

به تصویر زیر با دقت نگاه کنید:

academy_homework

– تمام تکالیف دوره را تعریف کنید طوری که به طور مثال هر سه روز یک بار یک تکلیف (که اینجا حکم درس را دارد) فعال شود… (بهتر است قبل از معرفی دوره به کاربران، همه تکالیف را تعریف کنید) ترجیحاً برای هر درس یک تکلیف تعریف کنید که کاربر مجبور به ارسال تکلیف شود…)

– اگر شما تستا را نیز خریداری کرده‌اید و تکلیف، یک آزمون آنلاین است، باید ابتدا در تستا یک مدیر خودمختار با نام کاربری برابر با نام کاربری مدرس دوره بسازید و با آن مدیر در تستا لاگین کنید و یک آزمون تعریف کنید (و دسترسی آزمون را «خصوصی» قرار دهید). حالا در حین تعریف تکلیف در نمرا، می‌توانید آزمون مورد نظر را انتخاب کنید… با این کار، کاربرانی که این آزمون برایشان به عنوان تکلیف تعریف شده دسترسی‌شان به آزمون باز می‌شود و به محض شرکت در آزمون، نمره‌شان در نمرا در زیر همین تکلیف ثبت می‌شود و خود به خود تکلیفشان به «انجام شده – پذیرفته شده» تغییر می‌کند. (فقط در تستا به کاربران یادآوری کنید که حتماً روی دکمه «پایان آزمون» کلیک کنند)
* توجه: برای اینکه نمرا بتواند آزمون‌های تستا را لیست کند، تستا باید طبق راهنمای ویدئویی که در این مطلب آمده به نمرا متصل شود.

 

– پس از تعریف دروس و تکالیف، از کاربران بخواهید پس از ثبت‌نام در نمرا (و احیاناً واریز آنلاین هزینه ثبت‌نام و هزینه دوره) ، دوره را انتخاب کنند… به محض انتخاب، تکالیف (یعنی درس‌ها)‌ یک به یک برایشان فعال می‌شود و آن‌ها باید تکالیف هر درس را ارسال کنند.

– در بخش پیغام‌های پنل کاربری، دانش‌جویان را راهنمایی کنید که پس از اتمام دوره و ارسال آخرین تکلیف، به مدرس دوره پیغام خصوصی ارسال کنند که مدرس، تکالیف آن‌ها را بررسی کند و در صورتی که همه چیز با موفقیت انجام شده بود، از طریق پیغام خصوصی به مدیر سیستم دستور صدور گواهی‌نامه را صادر کند. مدیر سیستم گواهینامه دانش‌جو را از بخش «نمرات > صدور گواهینامه» صادر می‌کند و از طریق پیغام خصوصی یا پیامک به دانش‌جو اطلاع می‌دهد که در پنل کاربری، از بخش «کارنامه»، گواهینامه خود را مشاهده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.