اگر نمرا ۳ برای یک مؤسسه زبان خریداری کرده‌اید، به نکات زیر دقت نمایید:

– در بخش «افزودن پایه» شما سطوح مختلف مؤسسه خود را درج می‌نمایید. مثلاً: در یک مؤسسه زبان انگلیسی این پایه‌ها ممکن است وجود داشته باشد: Beginner و Elementary و Intermediate و … TOEFL و …

– اگر در مؤسسه شما فقط یک نوع زبان تدریس می‌شود (مثلاً فقط زبان انگلیسی)، در بخش «افزودن رشته» نیازی به افزودن یک رشته بیشتر ندارید. مثلاً: زبان انگلیسی.

– در بخش «افزودن نوع واحد» اگر قصد دارید هزینه انتخاب دوره به صورت آنلاین از کاربر اخذ شود، این بخش مهم است اما اگر از نمرا فقط جهت اعلام نمره و حضور و غیاب و جمع آوری تکالیف استفاده می‌کنید و بحث انتخاب دوره توسط خود شما انجام می‌شود و هزینه‌ها حضوری دریافت می‌شود، شما می‌توانید فقط یک نوع واحد «تئوری» اضافه کنید و تمام!

اما اگر بحث مالی به صورت آنلاین انجام می‌شود، حالا دو حالت داریم:

۱- مانند دانشگاه، هزینه دوره‌ها بر اساس تعداد واحد محاسبه می‌شود. (مثلاً دوره Beginner یک واحد تئوری است و هزینه یک واحد تئوری را ۱۰۰ تومان تعریف کرده‌اید. پس هزینه این دوره ۱۰۰ تومان می‌شود و دوره Elementary را فرضاً ۲ واحد تئوری در نظر می‌گیرید، پس این دوره ۲۰۰ تومان می‌شود… و به همین صورت… یعنی هزینه دوره‌ها را با ضریبی که هنگام «تعریف درس» مشخص می‌کنید محاسبه می‌کنید)
در این حالت، شما مثلاً یک واحد تئوری تعریف کنید و بعد از طریق منوی «مالی» اقدام به تعیین نرخ واحد تئوری کنید…

۲- هزینه هر دوره با دوره دیگر فرق می‌کند و هزینه‌ها بدون هیچ قانون مشخصی (و فقط بر اساس اینکه سخت‌تر یا پراهمیت‌تر هستند) تعیین می‌شوند (که ظاهراً اکثر مؤسسات به همین صورت هستند): در این حالت شما باید برای هر دوره، یک نوع واحد تعریف کنید. یعنی مثلاً یک نوع واحد به نام Beginner یک نوع واحد به نام Elementary و … سپس از طریق منوی «مالی» اقدام به تعیین نرخ هر نوع واحد (در حقیقت نرخ هر دوره) می‌کنید. هنگام تعریف درس نیز ضریب نوع واحد را ۱ در نظر می‌گیرید.

– در بخش «افزودن درس» شما مفهوم «درس» را همان «دوره» در نظر بگیرید. یعنی وقتی یک داوطلب دوره Beginner را انتخاب می‌کند از نظر علمی در نمرا او «درس Beginner» را انتخاب کرده است.

پس شما در بخش «افزودن درس» نیز لیست دوره‌های خود را در قالب درس تعریف می‌کنید. یعنی دروس شما مثلاً عبارتند از: Beginner و Elementary و …
دقت کنید که نوع واحد را با توجه به نکات بالا انتخاب و ضریب آن‌را نیز با توجه به آنچه گفته شد وارد می‌کنید.

– در بخش «افزودن دوره» نیز تعیین می‌کنید که مثلاً «درس Beginner» با «استاد ایکس» برگزار خواهد شد.

 

اگر با توجه به این راهنما عمل کنید، همه چیز همانطور خواهد شد که انتظار دارید…

Comments

  1. مجتبی

    پس دوره هایی مثل tiny, hihip horay , letsgo ,get set go و اینجور دوره ها که زیر مجموعه Beginner و Elementary هستن چی میشن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.