در اینجا لیستی از بهبودها و تغییرات اعمال شده در هر آپدیت از نمرا را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده روش آپدیت و دریافت فایل آپدیت به تاپیک زیر در انجمن‌های پشتیبانی مراجعه نمایید:

http://yourl.ir/nomra_update

اگر دسترسی ندارید، لطفاً این مطلب را مشاهده نمایید:

http://help.nomra.ir/update

لیست تغییرات یا همان Change Log به صورت نزولی:

Nomra 3.2

تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۰
تغییرات:
– ارائه قالب ۱۴۰۰ که پیش از این برای تستا ارائه شده بود، برای نمرا. (پس از آپدیت، از بخش تنظیمات، قالب را به قالب ۱۴۰۰ تغییر دهید)
– امکان ثبت رد پا یا لاگ در سیستم (مدیر کل می‌تواند از منوی تنظیمات با کلیک روی «مشاهده لاگ‌ها» از رفتارهای مدیران در بخش‌های مختلف آگاه شود.
– تبدیل نمرا به WebApp (قابلیت نصب بر روی گوشی)

– انتقال دوره‌های ترم قبل به ترم جدید با روشی بهینه‌تر که مشکلی در حین انتقال رخ ندهد.
– رفع مشکلات مختلف که کاربران گزارش کرده بودند.
– …

Nomra 3.1.2

تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸
تغییرات:
– تغییرات مختلف اما کوچک در بخش‌های مختلف
– پاس شدن چک باعث افزودن شدن خودکار مبلغ آن به حساب کاربر می‌شود.
– اگر تستا به نمرا متصل باشد، لاگین در نمرا نیازی به لاگین در تستا ندارد.
– ادیتور جدیدتر
– …

Nomra 3.1.1

تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷

تغییرات:

– مهم‌ترین اتفاق: ایجاد اتاق چت برای دوره‌ها
راهنمای فعال‌سازی:
https://help.nomra.ir/variables
تصویری از این امکان (روی تصویر کلیک کنید):

– تغییر فونت سیستم به فونت صمیم
– بهبود نمایش در موبایل
– رفع مشکلی که کاربران گزارش کرده‌اند.

Nomra 3.0.8

تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
تغییرات:
– مهم‌ترین اتفاق به ویژه برای دانشگاه‌ها: امکان انتخاب پیش‌نیاز و هم‌نیاز برای دروس (تا وقتی کاربر، پیش‌نیاز یک درس را در ترم گذشته‌های گذشته پاس نکرده باشد، امکان انتخاب آن درس را نمی‌دهد. همینطور، اگر هم‌نیاز را در ترم‌های گذشته پاس نکرده باشد یا در این ترم اخذ نکرده باشد، اجازه انتخاب آن درس را نمی‌دهد)
– امکان صفحه‌بندی کردن بخش «تکالیف» / در این باره این آموزش را مشاهده کنید:
http://help.nomra.ir/paging

– چند متغیر مخفی اضافه شده است:
— نمایش هر تکلیف در صفحه‌ی مجزای مخصوص به خود. (اگر متن تکالیف طولانی است می‌توانید تنظیم کنید که فقط لیست آن‌ها نمایش داده شود و کاربر با کلیک روی عنوان هر یک، متن کامل تکلیف را مشاهده کند)
— نمایش قوانین و ضوابط، پیش از انتخاب واحد؛ توضیحات بیشنر:
http://help.nomra.ir/variables
– بهبود امنیتی مهم: بخش لاگین در کل سیستم به کپچای هوشمند مجهز شده است. اگر کاربر ۳ بار رمز خود را اشتباه وارد کند، کپچا نمایش داده می‌شود. این امکان از حملات Brute force و … جلوگیری خواهد کرد.
– یک ترم به نام «تطبیقی» و یک مدرس به نام «استاد …» اضافه شده است. این دو مورد برای دانشگاه‌ها و مؤسساتی هستند که «تطبیق واحد» دارند و باید نمراتی که تطبیق داده شده‌اند را در یک ترم، پیش از همه ترم‌ها درج کنند. این دو مورد را حذف نکنید و فقط در صورت نیاز، عنوان ترم یا نام و نام خانوادگی استاد را تغییر دهید.
– بهبودهای کلی در کارایی سیستم.

Nomra 3.0.7

تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
تغییرات:
– بخش مالی تغییرات خوبی داشته است:
— امکان افزودن تحفیف به صورت ریالی یا درصدی
— امکان افزودن چک و تعهد پرداخت بدهی تا تاریخ مشخص.
——- توجه: اگر نیاز است که یک دانش‌جو موقتاً و با تضمین پرداخت تا تاریخ خاص، مجاز به انتخاب واحد باشد، برای او یک تعهد پرداخت ثبت کنید. دانش‌جو تا آن تاریخ مجاز به انتخاب واحد یا مشاهده کارنامه خواهد بود و بدهکار به حساب نمی‌آید.
——- ثبت چک فقط برای داشتن یک سند است. اگر چک شخص نقد شد باید آن چک حذف و در عوض حتماً واریز نقدی به اندازه مبلغ چک درج شود.
— در کارنامه مالی چه در بخش مدیریت و چه در بخش کاربری، جزئیات بیشتری در هر ترم نشان داده می‌شود. به طور مثال دوره‌های انتخابی و مبلغ هر کدام، تخفیف‌ها و هزینه‌های دیگر مانند شهریه ثابت و… به صورت ترم به ترم دیده می‌شود.
— امکان انتساب «هزینه» به ترم. یعنی از این پس می‌توانید هزینه‌هایی را دقیقاً در یک ترم خاص به دانش‌جو انتساب دهید؛ به طور مثال «شهریه ثابت» برای هر ترم جداگانه درج می‌شود و جداگانه هم نمایش داده می‌شود.
البته هزینه غیرمنتسب به ترم هم مانند گذشته موجود است. مثلاً شما یک بار در کل تحصیل دانش‌جو می‌خواهید هزینه بیمه بگیرید… این هزینه را به هیچ ترمی منتسب نکنید.
— گزینه‌ای با عنوان «کارنامه مالی دانش‌جویان» به منوی «مالی» اضافه شده که میزان بدهکاری یا بستانکاری هر دانشجو را مشخص می‌کند. قابلیت جستجو با معیارهای مختلف نیز در این بخش تعبیه شده.
— اکثر مبالغ و فیلدهایی که مبلغ وارد می‌شود سه رقم سه رقم جدا شدند تا خواندن و درج آن‌ها راحت‌تر باشد.
تصویری از آپدیت‌های کارنامه مالی دانش‌جو:

– امکان مشاهده نتیجه نظرسنجی یک مدرس در یک درس خاص
– بهبود در بخش پیغام خصوصی (صفحه‌بندی، امکان حذف گروهی، اصلاح تاریخ‌ها و…)
– بهبودهای کلی در کارایی سیستم.

Nomra 3.0.5

تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۴
تغییرات:
– سازگار شدن تمامی بخش‌های سیستم با موبایل و تبلت
– استفاده از ظاهر Flat (تخت)
– برخی بهبودها در کل سیستم

Nomra 3.0.4

تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۳
تغییرات:
– رفع چند مشکل کوچک.
– اضافه شدن امکان خروجی «لیست مادر» (مخصوص مدارس)

Nomra 3.0.3

تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۳ (اگر نمرا را بعد از این تاریخ خریده‌اید نیازی به اعمال این آپدیت نیست)
تغییرات:
– رفع چند مشکل کوچک.

Nomra 3.0.2

تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ (اگر نمرا را بعد از این تاریخ خریده‌اید نیازی به اعمال این آپدیت نیست)
تغییرات:
۱- در فایل main.php یک متغیر به نام ‎$user_can_delete_course قرار گرفته که متغیر مهمی است:
اگر می‌خواهید کاربران بعد از انتخاب یک دوره (در بخش انتخاب واحد) قادر به حذف آن نباشند، این متغیر را ۰ کنید. اگر این متغیر ۱ باشد، کاربر می‌تواند دوره را انتخاب کند و مثلاً تکالیف دوره را ببیند و دوباره حذف کند. با این کار مبلغ دوره به حساب اعتباری‌اش برمی‌گردد و می‌تواند دوره‌های دیگر را انتخاب کند. در اکثر مواقع این متغیر باید ۱ باشد اما اگر مثل آکادمی آفتابگردان بعد از انتخاب واحد کاربر نباید بتواند دوره را حذف کند، این را ۰ کنید.
۲- مشکل مجرد و متأهل و خانم و آقای لیست مدرسین رفع شد.
۳- بخش پرداخت به طور کامل بازنگری شد و روشی بهتر تعبیه شد. ضمن اینکه درگاه زرین‌پال ظاهراً روش اتصال را تغییر داده بود که اصلاح شد…
۴- بهبودهای مختلف.

Nomra 3.0.1

تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ (اگر نمرا را بعد از این تاریخ خریده‌اید نیازی به اعمال این آپدیت نیست)
تغییرات:
۱– اضافه شدن یک گزینه با عنوان «کپی کردن دوره‌ها و انتخاب واحدها» در هنگام افزودن ترم جدید. (توجه: این گزینه فقط مخصوص مدارس ابتدایی و راهنمایی است که دو نیمسال دارند و در هر دو نیمسال دوره‌ها و انتخاب واحدها یکسان هستند فقط نمره‌ها و حضور و غیاب‌ها و … متفاوت هستند. در نیمسال دوم این گزینه را فعال می‌کنند و سپس ترم ایجاد می‌کنند تا همه دوره‌ها و انتخاب واحدها به نیمسال جدید منتقل شوند…. توجه: در این حالت انتهای کد دوره در نیمسال دوم، یک عدد ۲ اضافه خواهد شد)
۲– تغییر کامل بخش گواهی‌نامه: گواهی‌نامه‌ها در سیستم ثبت می‌شود و کاربر با مراجعه به x.com/license می‌تواند گواهینامه خود را مشاهده کند یا حتی به عنوان یک مدرک آنلاین، به دیگران نمایش دهد. (گواهینامه در بخش «کارنامه» برای دانشجو قابل مشاهده است)
۳– تغییر عمده بخش تکالیف: زمان فعال‌سازی تکالیف قابل تنظیم است. زمان‌دهی نسبی در سیستم فعال شده است. مثلاً می‌توانید بگویید یک تکلیف «۲ روز پس از شروع دوره» فعال شود…
۴– اضافه شدن ادیتور به بخش افزودن تکلیف
۵– در این نسخه بانک پاسارگاد نیز پشتیبانی می‌شود.
۶– پوشه language طوری تغییر کرد که از این پس هر تغییری شما در فایل farsi.custom.php می‌دهید در آپدیت‌های بعدی عوض نشود…
همه عزیزان به خصوص مشتریانی که با درگاه بانکی کار می‌کنند حتماً فایل farsi.custom.php را Edit کنند و طبق میل خود عبارات را تغییر دهند. به طور مثال ممکن است بخواهید سیستم به جای «استاد» از کلمه «دبیر» استفاده کند و … تغییرات را اعمال کنید. یا مثلاً آدرس و تلفن و … در پایین گواهینامه‌ها در این فایل قابل تغییر است…
تنظیم درگاه‌های فعال:
دوستانی که از بحث مالی استفاده می‌کنند دقت کنند:
در فایل farsi.custom.php درگاه‌های پیش‌فرض را ۱ و ۲ و ۴ می‌بینید. اگر درگاه دیگری مد نظر شماست، عدد مربوط به آن‌را به جای این‌ها وارد کنید.
(شما در کل می‌توانید از ۳ درگاه به طور همزمان استفاده کنید. اینکه به جای ۱ و ۲ و ۴ شماره چه درگاهی را بنویسید، آن درگاه فعال خواهد شد و باید در بخش تنظیمات سیستم هم کد مربوط به آن درگاه‌ها را در فیلدهای اول تا سوم وارد کنید)
— بسیاری تغییرات و بهبودهای دیگر در سیستم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.