اگر شما سیستم مدیریت آزمون آنلاین تستا را به نمرا متصل کرده‌اید و در تکالیف نمرا یک آزمون برای دانش‌جوها تعریف کرده‌اید و انتظار دارید که نمره آزمون به طور خودکار در بخش تکالیف ثبت شود، به نکات زیر دقت نمایید:

۱- در کل با توجه به اینکه به دلایل فنی، در تستا امکان تشخیص اینکه این آزمون برای چه تکلیفی در نظر گرفته شده به سختی ممکن است، محدودیت‌هایی برای این امکان در نظر گرفته شده و همین دلایل فنی شاید باعث شود در مواردی، نمره آزمون در تستا به طور خودکار در نمرا ثبت نشود. بنابراین، اگر دیدید در مورد یک یا چند دانش‌جو نمره به طور خودکار از تستا به نمرا منتقل نشده، مدرس باید نمره دانش‌جو را در بخش آمار و نتایج تستا مشاهده کند و به صورت دستی در نمره تکلیف دانش‌جو ثبت کند. برخی از محدودیت‌ها و نکات در ادامه آمده است:

۲- هر آزمون فقط باید یک بار برای هر دوره به عنوان تکلیف در نظر گرفته شده باشد. اگر مثلاً دو تکلیف که در آن‌ها یک آزمون خاص تعیین شده برای دانش‌جو تعریف کنید، نمره آزمون ثبت نخواهد شد. (البته استفاده از یک آزمون برای دوره‌های مختلف مشکلی نیست اما در هر دوره هر آزمون را فقط یک بار تکلیف کنید)

۳- اگر دانش‌جو در حین آزمون، پنجره آزمون را ببندد یا به هر دلیلی در انتهای آزمون، وارد صفحه نتایج نشود، نمره او در تکالیف ثبت نمی‌شود (اما نمرات همیشه در تستا ثبت می‌شود و مشکلی از این لحاظ نیست). پس از دانش‌جوها بخواهید حتماً در انتهای آزمون روی «پایان آزمون» کلیک کنند یا منتظر بمانند که وقت تمام شود و به صفحه نتایج هدایت شوند.

۴- اگر یک آزمون را چند بار اجازه شرکت داده باشید، فقط اولین نمره دانش‌جو در بخش تکالیف ثبت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.